2023 Jackson Take Two - Cloud Nine
Description
DEMO 2023 Jackson Take Two
1-800-I’M READY 1-800-467-3239
Length: 13' 9"
Width: 37"
Capacity: 500 lbs
Weight: 111 lbs
Weight with Seats: 123 lbs
*DEMO - We can get you on the water for a demo just about any day, but please call ahead to be sure.*
Whether you get out on the lakes and rivers of Northeast Alabama or travel the country fishing, our line up of fishing kayaks from Jackson are some of the best on the market for all conditions. Neely Henry Lake, Weiss Lake, Logan Martin, Lay Lake and even Guntersville are all great bodies of water to kayak fish on in our area. We offer paddles, PFDs and accessories from brands like Bending Branches, YakAttack, NRS, and Stohlquist. We offer all electronics available on the market, like Humminbird, Lowrance, Garmin, Minn Kota and MotorGuide and batteries like Dakota Lithiums to power them.
Contact us today about helping you get your kayak rigged the way you want it.
Specifications
| Manufacturer | Jackson |
| Model | Take Two - Cloud Nine |
| Year | 2023 |
| Condition | Used |
| Stock Number | JKQ00667G223 |
| Hours | 0 |
| Showroom | Kayak |
| Hull Material | Plastic |
| Beam | 3' |
| Length Overall | 13' 9" |
| Length | 13' 9" |
| HP | 0 hp |
| Industry | Marine |
| Style | Pedal Drive |
| Usage | DEMO |
| Color | Cloud Nine |
| Vin | JKQ00667G223 |
| Primary Color | Cloud Nine |
| VIN | JKQ00667G223 |
| Condition state | Excellent |
| Capacity | 500 lbs |
| Weight | 111 lbs |
| Weight with Seats | 123 lbs |








