2023 Jackson Tupelo 12.5 - Rad
Description
DEMO 2023 Jackson Tupelo 12.5
1-800-I’M READY 1-800-467-3239
Length: 12' 5"
Width: 29"
Capacity: 300 lbs
Weight Without Seat: 50 lbs
Weight With Seat: 56 lbs
*DEMO - We can get you on the water for a demo just about any day, but please call ahead to be sure.*
Whether you get out on the lakes and rivers of Northeast Alabama or travel the country fishing, our line up of fishing kayaks from Jackson are some of the best on the market for all conditions. Neely Henry Lake, Weiss Lake, Logan Martin, Lay Lake and even Guntersville are all great bodies of water to kayak fish on in our area. We offer paddles, PFDs and accessories from brands like Bending Branches, YakAttack, NRS, and Stohlquist. We offer all electronics available on the market, like Humminbird, Lowrance, Garmin, Minn Kota and MotorGuide and batteries like Dakota Lithiums to power them.
Contact us today about helping you get your kayak rigged the way you want it.
Specifications
| Manufacturer | Jackson |
| Model | Tupelo 12.5 - Rad |
| Year | 2023 |
| Condition | Used |
| Stock Number | JKQ10751B323 |
| Hours | 0 |
| Showroom | Kayak |
| Beam | 2' 4" |
| Length Overall | 12' 4" |
| Length | 12' 4" |
| HP | 0 hp |
| Hull Material | Plastic |
| Industry | Marine |
| Style | Pedal Drive |
| Usage | DEMO |
| Color | Rad |
| Vin | JKQ10751B323 |
| Primary Color | Rad |
| VIN | JKQ10751B323 |
| Condition state | Excellent |
| Capacity | 300 lbs |
| Weight Without Seat | 50 lbs |
| Weight With Seat | 56 lbs |








