
Sold
2025 Bentley Pontoons Fish 200 4 PT
Description
FREE Boater’s Safety Package.
Boat equipped with:
Humminbird Helix 5
Xtreme Mechanical Tilt Steering
Trolling Motor Pre-Rig
Windshield
Black Mooring Cover
Slate Teak Flooring
Mercury Pre-Rig
Our Sales Team will guide you on what is best for how you will be boating and what Horsepower Mercury is best for you. Buck’s Island Sales Team will give you a detailed breakdown price of everything you want on your new boat. Pontoon Trailers are an option if you need a trailer. Call today - 1-800-I’M READY. 1-800-467-3239.
Technical Specifications
Specifications
| Manufacturer | Bentley Pontoons |
| Model | Fish 200 4 PT |
| Year | 2025 |
| Condition | New |
| Serial Number | BAG15436B525 |
| Stock Number | BAG15436B525 |
| Hull Material | Aluminium |
| HP | 115 hp |
| Length | 20' |
| Hours | 0 |
| Industry | Marine |
| Usage | 0 Hours |
| Style | Pontoons |
| Length Overall | 20' |
| Beam | 8' 7" |
| Primary Color | Indigo Blue w/Silver Accent |
| VIN | BAG15436B525 |
| Condition state | Excellent |
| # of Engines | 1 |
| Engine Make | Mercury |
| Engine Type | Outboard 4 Stroke |
| Fuel Type | Gas |
| Deck Length | 248 in. (6300 mm) |
| Deck Width | 102 in. (2.6 m) |
| Weight | 1860 lb. (843.7 kg.) |
| Number of Tubes | 2 |
| Fuel Capacity | 32 gal. (121.1 L) |

















