2023 Jackson Coosa X - Playa
Description
DEMO 2023 Jackson Coosa X.
1-800-I’M READY 1-800-467-3239
Length: 11'8"
Width: 36"
Capacity: 425 lbs
Weight: 94 lbs
Weight with Seat: 102 lbs
*DEMO - We can get you on the water for a demo just about any day, but please call ahead to be sure.*
Whether you get out on the lakes and rivers of Northeast Alabama or travel the country fishing, our line up of fishing kayaks from Jackson are some of the best on the market for all conditions. Neely Henry Lake, Weiss Lake, Logan Martin, Lay Lake and even Guntersville are all great bodies of water to kayak fish on in our area. We offer paddles, PFDs and accessories from brands like Bending Branches, YakAttack, NRS, and Stohlquist. We offer all electronics available on the market, like Humminbird, Lowrance, Garmin, Minn Kota and MotorGuide and batteries like Dakota Lithiums to power them.
Contact us today about helping you get your kayak rigged the way you want it.
Specifications
| Manufacturer | Jackson |
| Model | Coosa X - Playa |
| Year | 2023 |
| Condition | Used |
| Stock Number | JKQ06783K223 |
| Hours | 0 |
| Showroom | Fishing Kayak |
| Hull Material | Plastic |
| HP | 0 hp |
| Length | 11' 7" |
| Industry | Marine |
| Style | Pedal Drive |
| Usage | DEMO |
| Beam | 3' |
| Color | Playa-Adobe/Blue/Black |
| Primary Color | Playa-Adobe/Blue/Black |
| VIN | JKQ06783K223 |
| Condition state | Excellent |
| Hull Type | PLASTIC |
| Capacity | 425 lbs |
| Weight | 94 lbs |
| Weight with Seat | 102 lbs |








